Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki
PL EN DE

Plan prywatyzacji na lata 2008-2011


Plan Prywatyzacji na lata 2008-2011 został opracowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa i przyjęty przez Radę Ministrów w kwietniu 2008 r. Zakłada prywatyzację 802 spółek działających w ponad 40 sektorach polskiej gospodarki.

Plan Prywatyzacji na lata 2008-2011 jest realizacją zapowiedzianych w expose Premiera Donalda Tuska działań mających na celu odblokowanie i przyspieszenie prywatyzacji. Obejmuje zarówno spółki z tak ważnych sektorów jak instytucje finansowe, energetyka, chemia czy przemysł naftowy - gdzie prywatyzacja będzie rozpoczynana lub kontynuowana - jak również przemysłu: maszynowego, metalowego, elektronicznego, elektrotechnicznego, spirytusowego, spożywczego, drzewnego
i papierniczego, meblowego, odzieżowego i surowców odzieżowych, transportu i spedycji. W Planie przewidziana jest również prywatyzacja przedsiębiorstw handlowych, jednostek usługowych, pakietów mniejszościowych oraz spółek z Programu NFI.

W celu przyspieszenia prywatyzacji w sierpniu 2009 r. Ministerstwo Skarbu Państwa opracowało listę 54 kluczowych spółek, z których Skarb Państwa zamierza wycofać się kapitałowo do końca 2010 r.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na strony MSP. 


mapkaOpolskie Centrum Rozwoju Gospodarki
ul.Krakowska 38, 45-075 Opole
Zobacz jak do nas trafić

Wszelkie prawa zastrzeżone © OCRG foot logo
designed by NSFpowered by Geopard